“Kudüs’ün özgürlüğe kavuşturulması Müslümanların görevidir”

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, siyonist terör şebekesinin esareti altında olan Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulmasının bütün Müslümanların hem görevi hem de temel vazifesi olduğunu söyledi.

Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şubesi tarafından “Dünya Kudüs Günü” nedeniyle düzenlenen basın açıklamasına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Mehmet Ali Doyar, Kudüs'ün özgür olmasının Müslümanların vahdetine bağlı olduğuna dikkat çekti.

Kudüs’ün bütün Müslümanlar için kutsal olduğunu belirten Doyar, “Kudüs bizim kutsallarımızdandır. Rabbimizin orayı kıble kılması hâşâ boşuna değildir. Oranın kabul olması demek bütün Müslümanların bunun farkına varması, oranın kutsiyetini idrak etmesi bakımından önemlidir. Bugün mukaddesatımız siyonistlerin işgali altındadır. Tabi ki bu bütün Müslümanları da yaralamaktadır. Böyle bir değerimizin ayaklar altında olması, siyonistler gibi işgalcilerin elinde bulunması tabi ki bütün Müslümanları da ve bizleri de yaralamaktadır.” dedi.

“Müslümanlar kendi öz değerlerinden uzaklaştırılıyor”

Doyar, siyonist terör şebekesinin esareti altında olan Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulmasının bütün Müslümanların hem görevi hem de temel vazifelerinden olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“Müslüman halkımıza sürekli bunu hatırında bulundurması ve bununla beraber de o beldeye dikkat çekilmesi bakımından Ramazan ayında ve Ramazan'ın son cumasında bugünün bu şekilde yâd edilmesi de bizim açımızdan son derece önemlidir. Bugün insanları meşgul eden o kadar şeyler ortaya atılıyor, gündem o kadar suni şeylerle doldurulmaya çalışılıyor ki maalesef Müslümanlar kendi öz değerlerinden ve asıl gündemlerinden de uzaklaştırılıyorlar, uzaklaşıyorlar. İşte bu anlamda bu son derece önemlidir.”

“Kudüs Müslümanların birleşmesine bir maya gibi katkı sunacaktır”

Kudüs’ün Müslümanların birliğine, dirliğine ve beraberliğine vesile olmasını dileyen Doyar, “Temenni ediyoruz ki bugün parçalanmış haliyle zayıf düşmüş, küfür güçlerine karşı kendilerini artık savunamaz hale gelmiş Müslümanların birliğine ve beraberliğine vesile olur. İnanıyorum ki Kudüs Müslümanların birleşmesine bir maya gibi katkı sunacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Terör şebekesinin ‘devlet’ olarak tanımaktan vazgeçin”

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat ise, İslam devletlerinin liderlerinin artık acziyetten sıyrılması gerektiğini ve Kudüs’e sahip çıkmaları gerektiğini belirtti.

Erat, “İnşallah bu Ramazan siyonistlerin Müslümanlara çektirdiği acılar son bulur. Elbette ki şu anda bu mübarek günlerde maalesef İslam ümmetinin ihtilafından, dağınıklığından, ötekileştirilmesinden, mezhep ve kavmiyetçilik kavgalarından dolayı bugün Ramazan içerisinde maalesef mazlum Filistinli kardeşlerimiz sahurlarını ve iftarlarını bombaların altında açıyorlar. Elbette bu ciddi anlamda üzüntü vericidir. Çünkü biz kardeşiz, Allah-u Teâlâ bizi kardeş kılmış. Dolayısıyla bundan dolayı ciddi anlamda üzülüyoruz.” şeklinde konuştu.

Etkili ve yetkili kişilerin özellikle hükümetin başında olanların temennide bulunma yerine, siyonistlerle ilişkilerini kesmesi ve siyonist terör şebekesinin devlet olarak tanımaktan vazgeçmesi gerektiğini de belirten Erat, şöyle konuştu:

“Fakat özellikle etkili ve yetkili kişiler var. Hükümetin başında olan insanlar var. Bize düşen ancak biz sesimizi yükseltebiliyoruz. Ancak bu zulmü duyurabiliyoruz. Maalesef bunu ötesinde ise biz hiç bir şey yapamıyoruz. Ama Allah'ın (Celle Celaluhu) izniyle bizlerde HÜDA PAR olarak eğer meclise gidersek ve hükümet olursak terör şebekesini tanımaktan bir kere vazgeçeceğiz ve İslam ümmetinin de bundan vazgeçmesi lazım. Mazlum Filistinli kardeşlerimize gereken her türlü yardımın ise mutlaka yapılması gerekiyor. Sadece dua yetmez. Pratik adımlar da atmak gerekiyor.” (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler