Bingöl’de kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan hastaları ve öğretmenleri UMKE kurtardı.

Bingöl’de, iki farklı olayda, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) hasta kurtarmaya giderken yolda mahsur kalan 20 öğretmeni de kurtardı.

Karlıova ilçesinde önceki gün etkisini gösteren kar yağışı ve tipi, hayatı olumsuz etkilerken, hasta ve yolda mahsur kalanların imdadına UMKE yetişti.

Alınan bilgilere göre, Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay köyünde mahsur kalan diyaliz hastası Selçuk Çiftçi, UMKE tarafından evinden alınarak ilçe hastanesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Köyden İlçeye dönüş yolunda, 9 öğretmenin kar ve tipiden dolayı, araçlarıyla yolda mahsur kaldığını gören UMKE, öğretmenleri de paletli ambulansa alarak ilçe merkezine yetiştirdi.

Başka bir vakada ise Karlıova ilçesine bağlı Bahçeköy köyünde meydana geldi. Kronik böbrek hastası Bayram Şahin, köy yolunun kapalı olmasından dolayı köyde mahsur kaldı. UMKE, Şahin'i paletli ambulans ile şehir merkezine getirirken tipiden dolayı yolda mahsur kalan 11 öğretmeni de ilçe merkezine getirdi.

Kar ve tipiden dolayı kurtarılan hasta ve öğretmenler UMKE'ye teşekkür etti. (Nihat Kanat-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler