Bursa’da bir açılışta konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara’daki patlamaların ardından ölü sayısının artmasını isteyen iki provokatörün tespit edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara'daki patlamaların ardından yaralıların kaldırıldığı hastanenin önünde kan anonsu yapan 2 kişinin sağlıkçı olmadığını, bu şahısların ölü sayısının artması için çalışan provokatörler olduğunu söyledi.

Bursa'nın merkez Yıldırım Belediyesi'nin Temenyeri Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı açılışına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara tren garında yaşanan patlama hakkında konuştu.

Yaşanan patlamalar sonrası provokasyonların yaşandığını söyleyen Müezzinoğlu, "Provokasyonlardan bir tanesi de o 2 saatlik acil yaşatabilme sürecinde kan anonsu yapanlardı. Kan ihtiyacımızın olmadığını ısrarla söylememize rağmen, hastanelere olabildiğince kan bağışı için gelsinler isteyen, yaşatmak için uğraştıklarımıza hizmet vermeyi engelleyerek oradaki ölü sayısının artmasını isteyen 2 tane provokatör tespit edildi." dedi.

"Bunlar birilerinin paralı maşalardır"

Bu iki provokatörden birinin, sağlıkçı olmadığını ifade eden Müezzinoğlu, "Bu basın ve medya eğitimi görmüş provokatördür. Diğeri de Ankara ve hastane ile alakası olmayan Karadeniz'den gelmiş biridir. Oradaki amaçlardan bir diğeri ise oradaki ortamı tahrik ederek hizmetin aksaması ve ölü sayısının artmasıdır. 'ölü sayısı artsın ki biz bu milletin ayrışmasına karınca kararınca tuzumuz olsun' diyen hainlerdir. Bunlar birilerinin paralı maşalarıdır. Bunlarla gerekli hukuki işlemleri de başlattık." şeklinde konuştu.

"Demirtaş, toplumsal paniği yükseltme amaçlı ölü sayısını 128 olarak duyurdu"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın toplumsal paniği yükseltmek amacıyla ölü sayısının 128 olarak açıkladığını hatırlatan Müezzinoğlu, "Demokrasinin gereği Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelmiş bir siyasi partinin genel başkanı utanmadan, sıkılmadan toplumsal paniği ve tahriki yükseltmek için vefat eden vatandaş sayımızı ısrarla yüksek söylüyor. Bu terör olayının amacına ve hedefine yani birlik ve beraberliği bozmasına hizmet etmek için ısrarla diyor. 'ölü sayısı 128' diyor. Hadi gel ispatla bakalım. Hadi gel ispatla bakalım." ifadelerine yer verdi.

"131 hastanın 51'i yoğun bakımda"

Yaralılar hakkında bilgi veren Müezzinoğlu, "Bugün itibarıyla hastanelerde 131 hastamızın 51'i yoğun bakımda inşallah bu hastalarımızı da şifa ile hem sevdiklerine hem de insanımıza kazandırmanın mücadelesini sağlık camiamız ve hekimlerimiz veriyor. " şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Pazar yerinin açılışı yapıldı. (Zeki Aras -İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler