Türkiye Diyanet Vakfı’na vatandaşların gönüllü bağışları devam ediyor.

Ahiret inancına sahip olan hayırsever insanlar, dünya hayatının son bulmasıyla birlikte amel defterlerinin kapanmaması adına birçok hayırda bulunmuşlardır. Bu hayırlardan biri de sadaka-i cariyedir.

Kur’an-ı Kerim’in Hadid Suresinde hayırda bulunanların mükâfatı şöyle dile getirilmektedir, “Şüphesiz ki sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar ve Allah'a güzel bir borç verenler var ya, verdikleri onlara kat kat ödenir. Ayrıca onlara çok değerli bir mükâfat da vardır.”

Yukarıda bahsedilen ayeti şiar edinen hayırsever vatandaşlarımızdan Yeter Çelik hanımefendi örnek bir davranışta bulundu. Çelik hanımefendi evini Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi’ne bağışladı. Hayırsever vatandaşımızı makamında ağırlayan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, evini bağışlayan Yeter Çelik’e teşekkür belgesi takdim etti.

Sarıkaya, “Dünya hayatında sadaka-i cariye olarak yapılan tüm amellerin ahiret hayatında çok büyük mükâfatlara vesile olacağına inanıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Elazığ İl Müftüsü Sarıkaya, Yeter Çelik’i tebrik ederek ayrıca kendisine Kur’an-ı Kerim hediye etti. (Mustafa Daştan - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler