Siirt'in Baykan ilçesine bağlı 9 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

PKK işbirlikçilerinin yakalanması ve bölgede kullandığı sığınak, barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi amacıyla Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Meşelik, Ardıçdalı, Ormanpınar, Çamtaşı, Yeşilcevre, Çukurtaş, Eğri Mezrası, Çukurca köyü ve Aydınlar köyü ile sınırlı olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, "Siirt İl jandarma komutanlığınca Baykan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, işbirlikçilerinin yakalanması, bölgede kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi amacıyla operasyon icra edileceği" ifade edildi.

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliği ile güvenli seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirildiğinden kamu düzeni; suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; "5442 sayılı İl İdaresi Kanun'un 11/A  ve 11 /C maddeleri gereğince, 12 Aralık  2019 günü saat : 06.00 'dan itibaren Baykan ilçesine bağlı Meşelik, Ardıçdalı,  Ormanpınar, Çamtaşı, Yeşilcevre, Çukurtaş, Eğri Mezrası, Çukurca köyü ve Aydınlar köyü yeri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir." denildi.

Söz konusu yasağa vatandaşların uyması, kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz ettiği belirtilen açıklamada, yasağın bitim süresinin ayrıca duyurulacağı kaydedildi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler