Tatvan’da hayır çarşısı düzenlendi

Bitlisin Tatvan ilçesinde Saadet Camisi tarafından, cami hizmetleri ve talebeler yararına “Hayır Çarşısı” adıyla altında kermes düzenledi.

Tatvan ilçesinin kültür mahallesinde bulunan Saadet Camii organizasyonuyla ‘hayır çarşısı' adıyla kermes düzenlendi. Açılan hayır çarşısında elde edilecek olan gelir, cami hizmetleri ve talebeler yararına kullanılacak.

Geleneksel hale getirdikleri Hayır Çarşısı kermesinin 7'incisini düzenlediklerini söyleyen Saadet Camii İmam Hatibi Mesut Dağdağan, kermesin 10 gün sereceğini belirterek, "Yedincisini düzenlediğimiz geleneksel Saadet Camii kermes günlerinin 2015 programını elhamdülillah bugün başlatmış bulunmaktayız. Saadet camisinin geleneksel hale getirdiği bu hayır çarşısı kermes günleri birkaç programı içinde barındıran bir merasim şeklinde yürütülmektedir.'' dedi.

Batılıların hayır çarşısına kermes dediğini hatırlatan Dağdağan, ‘'Hayır çarşısı diyoruz, tabi batılılar buna kermes diyorlarmış. Biz buna hayır çarşısı diyoruz çünkü, getirenin Allah rızası niyetiyle, satanın Allah rızası niyetiyle, kullananın da Allah rızası için kullandığı dünyevi ve uhrevi çok büyük bir ticarettir. " şeklinde konuştu. (Menderes Beysülen-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler