Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç Mahallelerinde yeni tip Coronavirus (Covid-19) vakalarının görülmemesi üzerine karantina uygulaması kaldırıldı.

İpekyolu Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada; “5 Mayıs tarihinde alınan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile ilçemize bağlı Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç Mahallelerinde başlatılan karantina süresi, bu mahallelerimizde Covid-19 vakasının görülmemesi ve vatandaşlarımızın izleme sürelerinin bitmesi sebebiyle karantina sonlandırılmıştır.” denildi.

Bu süreçte vatandaşların sosyal mesafeye, kişisel hijyene ve sağlık kuruluşlarının tavsiyelerine azami şekilde uymalarının önem arz ettiğinin belirtildiği açıklamada, izinsiz olarak taziye kurulan Ortanca Mahallesi’ndeki karantina sürecinin ise devam ettiği ifade edildi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler