Yeşilay ’dan bağımlılıklarla mücadele için karikatür yarışması

Yeşilay tarafından mizah yoluyla kamuoyunun özellikle de gençlerin bağımlılıklardan uzak bir dünya için düşünmelerini ve refleks geliştirmelerini sağlamak amacıyla uluslararası karikatür yarışması düzenleniyor.

Yeşilay'ın uluslararası düzenleyeceği ve herkesin katılabileceği karikatür yarışmasına, "Bağımlılıklar ve insana ve topluma verdiği zararlar" konusundaki, uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji, kumar bağımlılığı ile ilgili eserlerle başvurulabilecek.

Düzenlenen karikatür yarışması ile ilgili değerlendirmede bulunan Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan özöncel, yarışmaya katılacak olan katılımcıların 3 eseriyle birlikte 20 Kasım´a kadar başvuru yapabileceklerini belirtti.

özöncel, düzenlenecek yarışmayla ilgili şunları aktardı:

Yeşilay Genel Merkezimiz, mizah yoluyla kamuoyunun özellikle de gençlerin bağımlılıklardan uzak bir dünya için düşünmelerini ve refleks geliştirmelerini sağlamak amacıyla uluslararası karikatür yarışması düzenliyoruz. Yaş sınırlaması olmayan ve herkesin katılabileceği yarışmaya "Bağımlılıklar ve insana ve topluma verdiği zararlar" konusundaki eserler ile başvurulabilecek.

"Büyük ödül 3 Bin Dolar"

özöncel, yarışmada büyük ödülün 3 bin dolar olduğunu ifade ederek, katılımcıların başka yerde yayımlanmamış eserleriyle yarışmaya katılabileceklerini belirterek, "3 bin dolar büyük ödüllü yarışmaya katılımcılar en fazla 3 eserle, 20 Kasım 2016 tarihine kadar başvuru yapabilecektir. ödül almamış olmak şartıyla başka yerde yayınlanmış eserler yarışmaya katılabilecek." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler