Çin'in Radyo-Televizyon yayını alanında ilk yapay zekâ laboratuvarını kurdu

Çin Uluslararası Radyosu - Çin'in radyo/televizyon yayını alanındaki ilk yapay zekâ (AI) laboratuvarının çalışmaya başladığını duyurdu.

Çin Uluslararası Radyosu - Çin'in radyo/televizyon yayını alanındaki ilk yapay zekâ laboratuvarının Pazartesi günü hizmete başladığını duyurdu.

Merkezi Hunan eyaletinin başkenti Changsha'da bulunan laboratuvar, eyaletin yayıncı kuruluşu ile önde gelen Çin yapay zekâ firması iFlytek işbirliği sonucu kuruldu.

Hunan Broadcasting System’den bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre laboratuvar, gazetecilere Çince röportaj kayıtlarının transkripsiyonu ve özel programlar yapmaları konularında yardımcı olacak ürünler üzerine yoğunlaşacak.

iFlytek'in CEO'su Hu Yu ise laboratuvarın yapay zekâ ile gazetecilerin iş yükünü nasıl kolaylaştırabileceğini ve çalışmalarını daha verimli hale nasıl getireceğini göstereceğini söyledi.

Akıllı spiker ve robotlar aracılığıyla yapay zekâ teknolojisi, kullanıcılar için etkileşimli bir deneyim sunabilir ve radyo/televizyon yayınlarının kalitesini artırabilir.

Yapay zekâ teknolojisi, sürücüsüz otomobillerden, çeviri araçlarına, otomatik fabrikalardan yüz tanıma sistemlerine kadar çok geniş bir alanda kullanılıyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler