1967'den bu yana siyonist işgalciler 50 bin Filistinli çocuğu gözaltına aldı. 2015 Ekim'inde başlayan Kudüs intifadasının başlamasından bu yana gözaltına alınanların sayısı ise 6 bin 200'ü buldu.

Filistinli esirler konusunda uzman olan Abdunnasır Fervane, siyonist işgal rejiminin Filistinli çocukları gözaltına alma işini sistematik hale getirdiğini ve belli bir hedef doğrultusunda sürdürdüğünü dile getirdi.

İşgal rejiminin Filistinli çocukların durumları hakkında kötü bir imaj oluşturmayı ve onların geleceklerini karartmayı amaçladığını söyleyen Fervane, "Uluslararası Çocuk Günü" dolayısıyla yaptığı açıklamada, 18 yaşından küçük çocukların gözaltına alınması faaliyetlerinin çocuk haklarına yönelik en büyük ihlal olduğuna dikkat çekti.

Fervane açıklamasında, işgal rejiminin hâlen Mecdo, Ofer ve Damon cezaevlerinde 200 Filistinli çocuğu hapiste tuttuğunu belirtti.

Fervane, Filistinli çocukların gerek gözaltı esnasında ve gerekse gözaltına alındıktan sonra, çocuklara yaptığı işkencelerden ve aşağılama politikalarından dolayı büyük bedel ödemek zorunda kaldıklarını vurguladı. 

Siyonist işgal rejiminin çocuklara uyguladığı işkencelerin travmalara yol açtığını ifade eden Fervane, elde edilen verilerin ve toplanan bilgilerin, gözaltına alınan Filistinli çocukların tümünün bedensel veya psikolojik işkencelere maruz kaldıklarını ortaya koyduğunu belirtti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler