ABD Hazine Bakanlığı, İran petrokimya sanayisi ile ilgili olan 5 kişi ve 8 firmanın yaptırım listesine eklendiğini bildirdi.

Amerika Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi dün yaptığı açıklamada, İran petrokimya ürünlerinin, petrokimya 3'lü firmaların arabulucluğu ile ticaretinden dolayı 8 kurumu yaptırım listesine aldığını duyurdu.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, konuya ilişkin değerlendirmesinde, İran'ın petrokimya sektörü için kuruluşların küresel ağından yararlandığını ileri sürdü.

ABD, daha önce İran Petrol Bakanlığı, İran Ulusal Petrol Şirketi (NIOC) ve İran Ulusal Tanker Şirketi (NITC) ile İran Petrol Bakanı Bijen Zengene'yi yaptırım listesine eklemişti.

Donald Trump'ın göreve gelmesinin ardından Washington nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilerek, İran'a yeniden yaptırım uygulamaya başlamıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler