Katıldığı bir televizyon programında konuşan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğe ilişkin Rusya'ya uyarıda bulundu.

Rusya'nın, Ukrayna'ya karşı saldırgan bir şekilde hareket etmesi halinde bunun bedeli ve sonucu olacağı uyarısında bulunan Blinken, Rusya'nın, Ukrayna sınırına asker yığması nedeniyle endişeleri olduğunu belirtti.

Blinken, "Ukrayna sınırında, Rusya'nın ilk işgal yaptığı zaman olan 2014'ten bu yana görülen en fazla asker yığınağı var. Bu nedenle de Avrupa'daki ortaklarımız ve müttefiklerimizle yakın temas ve iş birliği halindeyiz. Başkan Joe Biden bu konuda net. Rusya, pervasız ya da saldırgan bir şekilde hareket ederse bunun bedeli ve sonucu olur." ifadesini kullandı.

Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ile Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatından (AGİT) oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'de ateşkes kararı almıştı. 2014'ten bu yana bölgede çatışmalar sürüyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler