​Komeley Îslamîy Kurdistan Genel Başkanı Ali Bapir, Bizûtnewey Îslamîy Kurdistan eski lideri Şeyh Sidîq Ebdulezîz’in vefatı dolasıyla bir taziye mesajı yayımladı.

Komeley Îslamîy Kurdistan Genel Başkanı Ali Bapir'in, Bizûtnewey Îslamîy Kurdistan  eski lideri Şeyh Sidîq Ebdulezîz’in vefatı dolasıyla yayımladığı mesajı şöyle:

"Bismillahirrahmanirrahim

Müminler içinde Allah'a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir. (Ahzâb Suresi 23. Ayet)

Sayın merhum Mamosta Sidîq Ebdulezîz’in ailesi ve akrabaları!

Sayın Mamosta Sidîq’ın vefatından dolayı taziyelerimi sizlere sunarım. Rahman olan Allah'tan onu ihtişamlı cenneti ile şad etmesini, sizlere sabırlar ve mükâfatlar vermesini dilerim.

Muhakkak Mamosta Molla Sidîq, Kürdistan'da İslami uyanış ve bilincin kurucuları ve zahmet çekenlerinden biriydi. Onun yanında çok sayıda kardeş ve bacılar yetişti, onun etkisi nesil ve İslami çalışmalar üzerinde bellidir.

Bağışlayıcı olan Allah onu en iyi şekilde mükâfatlandırsın ve yüce mertebeler ona nasip etsin.

Tekrardan herkese selam ve taziyelerimi sunarım.

Allah'tan geldik ve dönüşümüz yine onadır." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler