Almanya'da, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, İslam ve Müslümanlara yönelik 187 suç işlendiği belirtildi.

Alman hükümetinin verilerine göre, bu yılın üçüncü çeyreğinde 187 İslam karşıtı suç işlendi. Bu bağlamda 8 kişi yaralanırken, 6'sı Hessen eyaletinde olmak üzere toplam 8 kişi gözaltına alındı.

Bu suçların 25'i camiye veya ibadethaneye yönelik olarak gerçekleşti. Alman hükümeti, bu sayıların kesin olmadığını ve daha da artabileceğini belirtti.

Diğer yandan Alman hükümeti, bu yılın ilk üç ayında, İslam karşıtı 132 suç işlendiğini, 2019'un ikinci çeyreğinde de 222 suçun kayıtlara geçtiğini açıkladı.

Birçok saldırının mağdurların polise şikâyette bulunmadığı için kayıtlara geçmediğini vurgulayan Almanya İslam Konseyi (IR) Başkanı Burhan Kesici ise "Her İslam karşıtı saldırının polise bildirilmesi lazım. Bu, İslam karşıtlığının bu ülkede büyük bir sorun olduğunu göstermek açısından önemli." değerlendirmesinde bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler