​Avrupalı konsolosluk yetkilileri, işgalcilerin zorla evlerinden çıkarmaya çalıştığı Kudüs'teki Şeyh Cerrah sakinlerini ziyaret etti.

Siyonist işgalcilerin Kudüs, Mescid-i Aksa ve Gazze'de sivillere yönelik yaptığı barbar saldırılarından sonra Avrupalı konsolosluk yetkililer Kudüs'te evlerinden çıkarılmaya zorlanan Filistinlileri Şeyh Cerrah Mahallesi'nde ziyaret etti. 

Halk, bu girişimlerin Filistin direnişini kırma amaçlı yapıldığına dikkat çekerek yaşadıkları zulmü anlattı.

Evlerinden çıkarılmaya zorlanan Filistinlilerle görüştükten sonra mahalleyi dolaşan konsoloslar kameraların karşısına çıktı.

"israil, Filistinlilileri evlerinden çıkararak uluslararası kanunları çiğnediğini gösteriyor"

Yapılan açıklamada, "İsrail, Filistinlilileri evlerinden çıkararak uluslararası kanunları çiğnediğini gösteriyor. Bu mesele artık uluslararası bir mesele haline geldi.  Evlerinden çıkarılmaya zorlayan mahkemeyi erteletecekler." denildi.

Yapılan saldırılar karşı olduklarını ve hiçbir ibadet yerine saldırıyı doğru bulmadıklarını söyleyen konsoloslar, mahalle sakinlerinin yaşadıkları sorunları ülkelerine bildireceklerini ifade ettiler. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler