Irak Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, 6 günlük sokağa çıkma yasağının önemli olduğunu söyledi.

Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi’nde yeni tip Coronavirus (Covid-19) kaynaklı vaka ve ölümlerin artması üzerine dün gece saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başbakan Mesrur Barzani, 6 günlük sokağa çıkma yasağının önemli olduğunu belirtti.

Barzani, “Şu an itibariyle tüm Kürdistan Bölgesi'nde 6 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu, yeni tip Coronavirus vakalarında yaşanan keskin artışa karşı sağlığımızı korumamız içindir. Sokağa çıkma yasağına ve her zaman sağlık kurallarına uymamız çok önemlidir.”

Dün Süleymaniye’de Covid-19 nedeniyle bir kişi yaşamını yitirmiş, 101 yeni vaka tespit edilmişti.

Vakaların artması üzerine dün gece İçişleri Bakanlığı tarafından 6 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Kürdistan Bölgesi genelinde son günlerde yaşanan vaka artışıyla birlikte virüse yakalanan kişilerin sayısı 714’e yükseldi. 420 kişi iyileşirken, 7 kişi hayatını kaybetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler