Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donal Trump görüşmesi başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donal Trump, görüşme öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Biraz sonra geniş bir basın toplantısı yapacağız. Basın toplantısında her şeyi anlatacağız. Teşekkür ederim." dedi.

Trump ise Türkiye ile ticari ilişkileri arttırma konusunda çok istekli olduklarını belirterek ikili ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarmak istediklerini ve bunun kolay olacağını söyledi.

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400'lere ilişkin bir soruya Trump, "Bu konuları ele alacağız, aynı şekilde F-35'lerden bahsedeceğiz. Türkiye DEAŞ'la mücadele ediyor. Ben göreve gelince DAİŞ çok güçlüydü. Kendisine halifelik gücü veren isimler çok güçlüydü. Durduruldu, artık DAİŞ'in başı hayatını kurtarmak için kaçıyor. Oldukça iyi durumdayız. Ben göreve geldiğimden çok daha iyi durumdayız. Ben göreve geldiğinde binlerce DAİŞ'li ortada dolaşıyordu. ABD ve Türkiye bölgeyi güvenli bir şekilde kontrol altında tutuyor. S-400 ve F-35 konusu görüşme sonrası sizlere söylenecek. Kısa bir süre sonra basın toplantısı olacak. Sayın Cumhurbaşkanının burada olması büyük mutluluk. Kendisine çok saygı duyuluyor."

Trump, Suriye'deki ABD birliklerinin çoğunu eve getireceklerini ifade etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler