UNICEF, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde yüzbinlerce çocuğun, yetersiz beslenmeden kaynaklı hastalıklarla mücadele ettiğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 260 bin çocuğun, yetersiz beslenmeden kaynaklı hastalıklarla mücadele ettiğini, çocukların acil yardıma ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Açlık, kıtlık ve güvenlik nedeniyle aileleri ile birlikte Kasai bölgesinden kaçan binlerce çocuk, sığındıkları Quelo ve Kwangju eyaletlerinde, yetersiz beslenme ve hastalıklarla mücadele ediyor.

UNICEF, Demokratik Kongo Cumhuriyetinin Kasai kentinde 260 bin çocuğun yetersiz beslenmeden kaynaklı hastalıklarla mücadele ettiğini ve çocukların hayatlarını kurtaracak acil tedaviye ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Yetersiz beslendiği için hastalıklarla boğuşan küçük bir kızın annesi, "Kızım çok aç olduğu için kum yemeye başladı." dedi.

Sağlık Merkezi Başkanı ise "Hala birçok yetersiz beslenme vakası var ve hiç bitecek gibi de değil." şeklinde konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler