Endonezya'daki Volkanoloji ve Jeolojik Tehlikeleri Azaltma Merkezi, Sumatra Adası'ndaki Sinabung Yanardağı'nda patlama meydana geldiğini duyurdu.

Merkezden yapılan açıklamada, dün meydana gelen patlamada, Sinabung Yanardağı'ndan püsküren kül partikülleri ve dumanların, yanardağ kraterinden 5 bin metreye kadar yükseldiği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre patlamadan kaynaklanan herhangi bir yaralanma veya ölüm vakası kaydedilmedi. Yetkililer, lav akışı olasılığına karşı halkı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Volkanoloji ve Jeolojik Tehlikeleri Azaltma Merkezi'nden yapılan açıklamada, yanardağ patlamasının yerel saate göre yaklaşık 10'da başladığı ve halen devam ettiği belirtildi.

Sinabung Yanardağı'nda, on binlerce insanın yerinden edilmesine neden olan Eylül 2013 patlamasından bu yana periyodik olarak patlamalar yaşanıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler