Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gerçekleştirdiği telefon görüşmesi sonrasında Kremlin'den de açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin’in, telefon görüşmesinden sonra açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin'in Suriye’nin İdlib bölgesindeki aşırılıkçı grupların agresif eylemlerinden duyduğu endişeyi dile getirdiğini aktardı.

Açıklamada,  "Odakta bir kez daha İdlib gerilimi azaltma bölgesindeki durum vardı. Vladimir Putin, aşırılıkçı grupların devam eden agresif eylemlerinden duyulan ciddi endişeleri dile getirdi. Suriye’nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne koşulsuz saygı duyulması gerektiği vurgulandı."  denildi.

Kremlin görüşmeyle ilgili olarak ayrıca iki liderin görüşmesinde, İdlib konusunda teması artırma noktasında anlaştığını da aktardı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler