Fas Ümmete Yardım Heyeti, Faslıları, mübarek Ramazan ayının son Cuma iftarını Kudüs’e tahsis etme çağrısında bulundu.

Heyet tarafından yapılan açıklamada, “Çağrıdan maksadımız, Yahudiler Mescidi Aksa haremini çiğnemesin diye her gün mescidin avlusunda nöbet tutan Mürabıtlar başta olmak üzere Filistin davasına gönül verenleri desteklemektir.” denildi.

Yapılan çağrıda Kudüs’e destek amacıyla, “İftar için sofraya oturduğumuzda ellerimizi semaya açarak Mescidi Aksa ve Filistin için dua edelim. Evimizin her köşesine Kudüs, Mescidi Aksa ve Filistin bayrağı ve tablolarıyla dolduralım” ifadelerine yer verildi.

Heyet yaptığı açıklamada, her fırsatta Filistin’in yalnız olmadığını ve Müslümanların Mescidi Aksa’yı kalplerinde taşıdıklarını göstermek için, sosyal medya kullanıcılarına Filistin halkına destek mahiyetinde paylaşımlar yapma çağrısı da yapıldı.

Ramazan ayının son Cuma günü Dünya Kudüs Günü olarak kutlanıyor. Her sene bütün dünyada Kudüs Günü'nde çeşitli etkinlikler düzenleniyor ve Kudüs'te cereyan eden işgal, baskı ve zulümler kınanıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler