Filistin'de Muhammed İştiyye hükümetinden yapılan açıklamada, Coronavirus ile mücadele için 19 uygulamaya başvurma kararı alındığı belirtildi.

Hükümet bu çerçevede El-Halil, Beytülahim, Ramallah ve Nablus şehirlerine uygulanan karantinanın dört gün daha uzatılmasını kararlaştırdı. Batı Şeria'daki vilayetler arasında trafiğin ise iki hafta süreyle durdurulması kararlaştırıldı.

Başvurulacak uygulamalar;

Akşam 20.00'den sabah 06.00'ya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanması.

Fırınların ve eczanelerin açık kalmasına izin verilmekle birlikte iki hafta süreyle perşembe akşamından pazar sabahına kadar yani hafta sonu tatilinin yapıldığı günlerde sokağa çıkma yasağı uygulanması.

Düğün, taziye, kutlama törenlerine hiçbir yerde izin verilmemesi.

Yaz kamplarının kesin olarak engellenmesi.

Berber ve kuaför salonlarının ve spor kulüplerinin kapatılması.

Meclis'in aldığı kararlara uyulduğunun sıkı bir şekilde takibi ve muhalefet edenlerin para cezalarıyla cezalandırılması.

Açıklamada, 1948'de işgal edilmiş topraklardan Batı Şeria bölgelerine ziyaret yapılmaması istenirken, bankaların da olağanüstü hal şartlarına göre çalışmaya devam edeceği belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler