Binlerce Filistinli siyonist işgalcilerin saldırılarında şehit olanları ebediyete uğurladı.

Filistin halkı siyonistlerin Gazze şeridine yönelik saldırılarında şehit olanların son yolculuğuna uğurladı.

Halk şehid olanların cenazelerini Gazze'nin dört bir yanındaki hastanelerden alarak ailelerinin son kez görmeleri için sloganlar eşliğinde evlerine götürüldü. Şehitlerin cesetleri, Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerindeki mescid ve camiilerde namazları kılındıktan sonra defnetmek üzere şehitlik mezarlıklarına götürüldü.

Sağlık Bakanlığının istatistiklerine göre, işgal güçlerinin saldırısı sonucu aralarında 2 bebek 2'si hamile 4 kadın olmak üzere 27 kişi şehid oldu.

Gazze’de yetkililer tarafından yayınlanan verilere göre, işgal güçlerinin cumartesi gününden bu yana başlattığı saldırılarda 295 saldırı düzenledi. Yapılan bu saldırılar arasında sivil ve ticari bölgeler, devlet binaları camiiler ve basın kuruluşları olmak üzere toplamda 320 sivil alan hedef alındı.

Yine 18 bina ve bir ev tamamen tahrip edildi. 10 ev roketlerin hedefi oldu. Ayrıca 58 sivil alan yıkılırken 310 farklı alan cüzi zarar gördü.  (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler