Hamas, siyonist işgal rejiminin Kudüs'e bin birimden oluşan yeni yahudi yerleşim sitesi inşa etme projesini onaylamasının uluslararası kararlara aykırı olduğunu beliritti.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Fevzi Berhum, siyonist işgal rejiminin Kudüs'e bin birimden oluşan yeni yahudi yerleşim sitesi inşa etme projesini onaylamasının uluslararası kararlara, insan haklarıyla ilgili uluslararası sözleşmelere ve işgal edilen topraklara yerleşim merkezi inşa edilmesinin yasal olmadığını ortaya koyan BM Güvenlik Konseyi kararlarına aykırı olduğunu dile getirdi.

Berhum, bu olayın işgal rejiminin ihlalci ve sömürgeci tutumundan dolayı, kendisine karşı takip yapılmaması ve caydırıcı fiili cezalar verilmemesi durumunda uluslararası kararları ve yasaları nazarı dikkate almadığını gözler önüne serdiğine dikkat çekti.

Berhum, siyonist işgal rejiminin ABD tarafından desteklenen bu tutumunun Filistin halkına, onun sabit haklarına ve adil davalarına karşı büyük tehlike oluşturduğunu söyledi. Bu tutumun hangi kesimden ve hangi konumda olursa olsun her bir Filistinli için büyük bir tehlike oluşturduğunu belirterek tehlikenin büyüklüğü oranında bir tavırla işgal rejimine karşı durulması gerektiğini belirtti.

Berhum, işgal rejimiyle yeniden masa başına dönülebileceğine ve onunla güvenlik işbirliğine giden hayallerin yollarının da artık tamamen kesilmesi gerektiğini, işgale karşı durulmasının tek yolunun bütün yönleriyle mücadele, açık tavır ve direniş olduğunu ifade etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler