Hamas'ın Gazze bölgesindeki lideri Yahya Es-Sinvar, hareket olarak Filistin'deki bölünmüşlüğün sona ermesi ve uzlaşma için büyük çaba harcadıklarını belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın Gazze bölgesindeki lideri Yahya Es-Sinvar, hareketinin Filistin uzlaşmasının sağlanması, bölünmüşlüğün sona ermesi ve özgürlük yolunda direnişin sürdürülmesi için büyük çaba harcadığını söyledi.

Yahya Es-Sinvar Hamas ileri gelenlerinin Gazze bölgesinde bugünkü bayram ziyaret programını başlatması münasebetiyle yaptığı açıklamada, "Kara bölünmüşlüğün bitmesi için bütün gücümüzü ortaya koyacağımıza ve elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz." dedi.

Sinvar, özgürlüğe ve vatan topraklarına geri dönüşe kadar mücadelenin sürdürülmesi konusundaki kararlılıklarını da koruyacaklarını ifade etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler