İşgalcilerin hepsinin Filistin halkına düşman olduğuna dikkat çeken Hamas, seçimin işgalcilere Filistin topraklarında meşruiyet kazandırmayacağını belirtti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal rejiminde yapılan seçimin Filistin topraklarındaki işgale meşruiyet kazandıramayacağını söyledi.

Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan, işgal rejimi seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, seçimin geçersiz olduğunu ve yapay rejimde işgali kökleştirdiğini belirtti.

Seçimin işgal rejimine meşruiyet kazandırmayacağını kaydeden Rıdvan, "Sağ ve sol arasında fark yok. Hepsi halkımıza düşman katiller." dedi.

İşgal rejiminde 9 Nisan'da yapılan erken seçimin ardından hükümet kurulamaması üzerine beş ay sonra bugün yeniden erken seçim yapıldı.

İşgalciler bu sabah saat 09.00'dan itibaren işgal rejimi parlamentosu Knesset'in 120 üyesini seçmek için sandıklara gitti.

İşgal rejiminde yapılan seçimin resmi olmayan sonuçlarının bu akşam geç saatlerde açıklanması bekleniyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler