Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), Tunuslu aktivist, önemli hareket ve dava önderlerinden Halime Maalic'in Coronavirus nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından taziye mesajı yayımladı.

HAMAS mesajında; "Tunus ve Filistin, rehberlerinden bir rehberi, şehitlerin, yaralıların ve esirlerin hayır kapılarından bir kapısını kaybetmiştir." ifadelerine yer verdi.

Mesajda "Direnişçi Halime Maalic başta Filistin davası olmak üzere haklı davalar için uzun süreden beridir vermekte olduğu destekle ve yaptığı yardımlarla yüksek bir dereceye ulaşmıştır. Onurlu Tunus halkının Gazze'ye destek ve Filistin'le dayanışma için gerçekleştirdiği eylemlerde o hep meydanlarda oldu." ifadeleri kullanıldı.

Özellikle Filistin davasının zor bir dönemden geçtiği bu günlerde Halime Maalic'in Tunus caddelerini harekete geçiren bir damar görevi gördüğüne dikkat çekildi. 

HAMAS, Maalic için Allah'tan rahmet dilerken, Yüce Allah'ın onu sıddıklar ve mücahitlerle birlikte haşretmesini, ailesine ve yakınlarına da sabır ve teselli dilediğini ifade etti.

Halime Maalic, Tunus'ta Filistin davası için yürütülen insanî ve sivil çalışmalara öncülük ettiği gibi aynı zamanda bu ülkedeki dikta rejime karşı halkın başkaldırısının da ön saflarında yer alan etkili kişilerdendi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler