Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, son günlerde seçimler konusunda oluşan olumlu havaya dikkat çekerek, işgal rejiminin Filistin halkının milli birliğini sağlamasını önlemek için çaresizce kartları karıştırmaya çalıştığın söyledi.

Heniyye, işgalci çetelerin saldırılarının Filistin halkının değişmez ilkelerine ve haklarına daha fazla sarılmasını sağlayacağını, işgale karşı direnişin temsil ettiği stratejik seçeneklerini ve Filistinli grupların tek bir saf halinde hareket etme arzularını güçlendireceğini ifade etti.

İşgal rejiminin, güvenlik politikasının bir parçası kabul ettiği siyasi suikastların Filistinli grupların direniş kararlılığını değiştiremeyeceğini belirten Heniyye, işgal rejiminin bu cinayetinin ve diğer cinayetlerinin Filistin davasını tasfiye planlarından ayrı olmadığını dile getirdi.

Heniyye, işgalci siyonist terör rejiminin, Filistin davasını tasfiye çabalarına karşı çıkan ve Filistinli direniş gruplarının ve liderlerinin temsil ettiği direniş duvarına darbe vurmaya çalıştığını bildirdi.

Hamas lideri, İslami Cihad Hareketi'ne ve Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale'ye, Kudüs Müfrezeleri komutanı Baha Ebu'l-Atâ'nın ve İslami Cihad Siyasi Birimi üyesi Ekrem El-Acuri'nin oğlunun şehadetleri dolayısıyla taziye dileklerini iletti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler