​Hollanda polisi, Utrecht kentindeki tramvay saldırganı Gökmen Tanış ile ölenler arasında herhangi bir bağın tespit edilemediğini açıkladı.

Hollanda polisi, Utrecht kentinde dün bir tramvayda düzenlenen saldırının zanlısı Gökmen Tanış ile saldırıda hayatını kaybedenler arasında herhangi bir bağ tespit edilmediğini açıkladı.

Utrecht polisi yaptığı açıklamada, 37 yaşındaki baş şüpheli Gökmen Tanış'ın dün bir eve düzenlen operasyonda gözaltına alınarak tutuklandığını belirterek, "Baş şüpheli ile mağdurlar arasında doğrudan bir ilişki bulunamamıştır." denildi.

Saldırıda ölenlerin 19 yaşında bir kadınla, 28 ve 49 yaşlarındaki iki erkek; yaralananların ise 21 yaşındaki bir kadın ile 20 ve 74 yaşlarındaki iki erkeğin olduğu belirtildi.

Utrecht Savcılığı ise yürüttüğü soruşturma kapsamında saldırının "terör şüphesinin araştırıldığını" açıkladı ve gerekçe olarak Tanış'ın olay sonrası kaçtığı otomobilde bulunan bir mektup ve diğer bazı bulguları gösterdi.

Saldırıda yaşamını yitirenlere ve yakınlarına saygı amacıyla Hollanda'daki resmi dairelerde Salı günü bayraklar yarıya indirildi.

Saldırının asıl sebebi henüz bilinmezken polisin soruşturması sürüyor.

Öte yandan Zanlı Gökmen Tanış'ın birçok suçtan sabıkalı olduğu öne sürülüyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler