Polis ve göstericiler arasında çatışmalara sahne olan Hong Kong havalimanı yeniden uçuşlara açıldı.

Bazı seferler gecikmesine rağmen havalimanından uçuşlar yeniden başladı. Cuma gününden bu yana devam eden eylemler nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edilmişti.

Senede 73 milyon yolcuya hizmet veren Hong Kong Uluslararası Havalimanı, şehirde yaklaşık iki aydır devam eden protestolar sonrası göstericilerin yeni hedefi olmuş, son dönemde polisin sert önlemler alması sonrası havalimanında oturma eylemi yapanların sayısı iki katına çıkmıştı.

Diğer yandan, Çin ordusundan çok sayıda zırhlı araç ve üstü kapalı kamyonlar dün Hong Kong'un sınırında bulunan Şıncın kentine geldi.

Yaklaşık 7,5 milyon nüfuslu Hong Kong'da suçluların Çin'e iadesini kolaylaştıran tasarıya karşı düzenlenen gösteriler 9 Haziran'dan bu yana devam ediyor. Göstericiler yasanın çıkması halinde Pekin yönetiminin Hong Kong'daki siyasi muhalifleri hedef almasından ve keyfi tutuklamalar olabileceğinden endişe ediyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler