Cezayir'de yaşayan Filistinli iki bilim adamı yaşadıkları binada ölü halde bulundular.

Ülkeleri dışında yaşamak zorunda bırakılan Filistinli bilim adamlarının esrarengiz ölümlerine bir yenisi daha eklendi.

Cezayir'de yaşayan Filistinli iki bilim adamı olan Süleyman Muhammed El-Ferra ve Muhammed Hamid El-Benna yaşadıkları binada ölü halde bulundular.

Ölümler sonrası değerlendirmelerde bulunan Filistinli yerel kaynaklar, Süleyman Muhammed El-Ferra ve Muhammed Hamid El-Benna isimli iki bilim adamının ölümlerinin normal ölüm olmadığını ve her iki bilim adamının da suikast kurbanı olduğunu açıkladı.

Filistinli kaynaklar, suikastların arkasında MOSSAD’dın olduğunu belirterek, daha öncede yurt dışında yaşayan Filistinli bilim adamlarının ölümlerine dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere daha önce de Malezya’da yaşayan Filistinli bilim adamlarından Fadi el-Batş, düzenlenen bir suikast sonucu katledilmiş, bu olayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan The New York Times gazetesi, istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde Fadi el-Batş'a yönelik suikast emrini bizzat MOSSAD Başkanı Yossi Cohen'in verdiği açıklamıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler