Pakistan Başbakanı İmran Han, Pakistan hükümeti olarak, Cammu Keşmir eski statüsüne kavuşturuluncaya kadar Hindistan ile görüşmeme kararı aldıklarını açıkladı.

İmran Han yaptığı açıklamada, Pakistan hükümeti olarak, Cammu Keşmir'deki hak ihlallerinin sona erdirilmesi, sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması ve Cammu Keşmir'in eski statüsüne yeniden kavuşturulması gerçekleşmedikçe Hindistan ile görüşmeyeceklerini duyurdu.

Pakistan Başbakanı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılacaklarını ve BM'de yapacağı konuşmada Cammu Keşmir'deki insan hakları ihlallerini gündeme taşıyacağını belirtti.

Diğer taraftan Pakistan Hükümeti, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin önümüzdeki hafta yapacağı ABD seyahati için Pakistan hava sahasının kullanımına izin verilmeyeceğini de duyurdu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler