İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, siyonsitlerin Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere yönelik düzenlediği saldırıyı şiddetle kınadıklarını açıkladı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, siyonsitlerin Mescid-i Aksa'ya yönelik olarak yaptığı saldırıya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "İran, Kudüs'teki işgalci rejimin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya saldırısını ve Ramazan ayının son Cuma günü Filistinli ibadet edenlerin şehit olup yaralamasını şiddetle kınıyor." dedi.

Hatipzade, "Bu savaş suçu, bütün dünyaya, gayri meşru siyonist rejimin suçlu mahiyetini, uluslararası hukukun ve en temel ilkelerinin ihlalini gösterdiğini ve bunu durdurmak için acil uluslararası eylem ihtiyacını bir kez daha ispatlamıştır." ifadelerine yer verdi.

Bu olayda şehit olanların ailelerine başsağlığı dileyen Hatipzade, İran'ın, insanlığa karşı bu tartışılmaz suçu kınayarak, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası örgütleri bu savaş suçuyla mücadelede kesin görevlerini yerine getirmeye çağırdı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İran'ın, kahraman Filistin halkının yanında olduğunu belirterek, başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm ülkeleri, tarihi görevlerini yerine getirmeye ve siyonist saldırganlara karşı Filistin halkının yanında olmaya çağırdı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler