İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Irakçi, Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) Ortak Komisyonu toplantısının bugün Viyana'da yapılacağını belirtti.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunanİran Dışişleri Bakan Yardımcısı Irakçi, "Bugün öğleden sonra, çalışma gruplarının raporunu incelemek ve son durumu gözden geçirmek amacıyla Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) Ortak Komisyonu toplantısı yapılacak." dedi.

15 Nisan tarihinde düzenlenen Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nda yaptırımların kaldırılması ve nükleer konular için oluşturulan iki uzmanlar grubunun teknik görüşmelerinin devamına karar verilmişti.

İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin daimî üyeleri ABD, Rusya Çin, İngiltere ve Fransa ile Almanya (5+1) arasında 2015'te Tahran'ın nükleer faaliyetlerinin düzenlendiği ve denetim altına alındığı bir anlaşma imzalanmıştı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2018'de nükleer anlaşmadan geri çekilmişti. 20 Ocak'ta görevi devralan Joe Biden yönetimi ise İran nükleer anlaşmasına geri döneceklerini belirtmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler