Ermenistan'ın işgali altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, bazı bölgelerde Azerbaycan ordusuna karşı pozisyon kaybettiklerini söyledi.

Arayik Harutyunyan, yaptığı açıklamada, "Başta Talish yönünde ve güney kanadında pozisyon kaybettik." dedi.

Harutyunyan, "Düzinelerce kurban ve yaralımız var. Sivil halk arasında onlarca yaralı ve mağdurumuz var." diye belirtti.

"Sadece Azerbaycan'ın değil, Türkiye'nin de bize karşı savaştığını söylemek istiyorum." diyen Harutyunyan, "Türk ordusunun, insansız hava araçlarının ve uçakların elinde ana modern silahları ve mühimmatı kullanıyorlar. Azerbaycan'da bir aydan fazla bir süredir düzenli askeri tatbikatlar altında olan aynı F-16'lar bu sabahtan beri bize karşı kullanılıyor. Dağlık Karabağ'a karşı savaşan Azerbaycan değil Türkiye'dir. Sadece uçaklar, insansız hava araçları değil aynı zamanda askeri birimler de kullanılıyor." diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler