Filistin Meclisi üyelerinden Fethi Kar'avi, eski esirlerden ileri yaştaki Ömer El-Berğusi'nin tutuklanmasının ve Coronavirus salgını karşısında da Filistinlilerin haksızlığa uğramasının, işgalcinin sadist ve ırkçı tutumundan kaynaklandığını belirtti.

Kar'avi yaptığı açıklamada, "Korona salgını sebebiyle bütün dünyayla birlikte halkımızın da çok zor şartlarla karşı karşıya olduğu bir dönemde bile işgalcinin Filistin halkına yönelik zalimce uygulamaları durmamıştır." dedi.

Kar'avi, insanların evlerinde kendilerini karantinaya aldıkları ve evlerinden çıkmadıkları bir dönemde, işgal güçlerinin gecenin karanlığında baskınlar düzenlemelerinin Filistin halkının maruz kaldığı sıkıntıların daha da şiddetlenmesine neden olduğuna dikkat çekti.

Filistin parlamentosu üyesi Kar'avi, uluslararası insan hakları kuruluşlarını işgal rejimini Filistinlilere yönelik baskılarından ve zalimce uygulamalarından vazgeçmeye zorlamak için baskı yapmaya çağırdı. Filistin Yönetimi'nden de işgalin hak ihlallerinin son bulması için çaba sarf etmesini istedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler