İran Dışişleri Bakanı Uluslararası ve Hukuk İşleri Yardımcısı Gulam Hüseyin Dehgani, İslam ülkelerinin, düşmanların oyunları ve senaryolarına karşı uyanık olmaları gerektiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakanı Uluslararası ve Hukuk İşleri Yardımcısı Gulam Hüseyin Dehgani,  siyonist terör çetesi ve bazı bölge dışı güçlerin İslam ülkeleri arasında fitne çıkarmaya çalıştıklarını, bu fitneler karşısında İslam ülkelerinin uyanık ve dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Dehgani, İslam ülkelerinin büyükelçileriyle yapılan toplantıda yaptığı konuşmada, ''İslam ülkelerinin kurumlarının toplantıları, İslam ümmetinin birliğinin ve dayanışmasının güçlenmesine vesile olmalıdır. Kesinlikle yabancıların ve bazı bölge dışı güçlerin İslam ülkeleri arasında fitne çıkarma mekânına ve onlara nüfuz etme alanına dönüşmemelidir." dedi.

Dehgani, ''Bugün asıl mesele Filistin meselesidir. Bu mesele her zamankinden daha fazla önem kazanmıştır. Zira Trump ile Netenyahu, Filistin'in öncelikli mesele olmasını istemiyorlar." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler