Venezüella'da muhalif partilerden Değişim İçin Umut Partisi, hükümetle yapılan anlaşmaya katılarak, "Oturup konuşmaktan başka çaremiz yok." açıklaması yaptı.

Başkent Caracas'taki Dışişleri Bakanlığı Sarayı'nda yapılan ve Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez ile Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza'nın da hazır bulunduğu törende konuşan Değişim İçin Umut Partisi lideri Javier Bertucci,  "Ülke çok hassas bir dönemden geçiyor. Oturup konuşmaktan başka çaremiz yok. Krize bir çare bulmak zorundayız." dedi.

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümeti ile muhalif Ulusal Mecliste (AN) sandalyeye sahip olanların da aralarında bulunduğu bazı partiler arasında geçtiğimiz günlerde anlaşma yapılmıştı.

Anlaşma, 55 sosyalist vekilin, muhalif Ulusal Meclis'e geri dönmesini ve siyasi tutukluların serbest bırakılmasını ön görüyor. Değişim İçin Umut Partisinin, muhalif Ulusal Mecliste AN'de sandalyesi bulunmuyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler