​Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori, 19 Şubat’ta oynanan bir maça şehrinden 40 bin kişinin gitmesinin Coronavirus’ün yayılmasında büyük bir etkisinin olduğunu söyledi.

Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori, salgının yayılmasında iki büyük hatanın olduğuna dikkat çekti.

Şubat ayı sonlarında Bergamo eyaletindeki bir hastanede ilk Coronavirus vakasının zatürre sanılarak teste tabi tutulmadığını belirten Gori, bunun bir kırılma noktası olduğunu söyledi. Gori, hastanın doktorlar ve hemşireler de dahil olmak üzere başkalarına bulaştırdığını ifade etti.

19 Şubat'ta Milano San Siro Stadyumu'nda oynanan Atalanta-Valencia maçına 40 binden fazla Bergamolu taraftarın gittiğini de "En az bir o kadar insan da evlerinde, barlarda gruplar halinde maçı izledi. O akşam muhtemelen salgının yayılmasında hızlandırıcı etki yaptı.” ifadelerini kullandı.

Bergamo'da ilk koronavirüs vakasının 23 Şubat'ta tespit edildiğini hatırlatan Gori, maçın oynandığı 19 Şubat'ta henüz virüsün varlığından kimsenin haberdar olmadığını kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler