Siyonist işgal rejimi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün kuzeyindeki İseviyye Mahallesi'nde 30 ev ve tarım deposunun inşaatlarının durdurulmasına yönelik sahiplerine ihtarname gönderdiğini bildirdi.

İseviyye Mahallesi sorumlularından Muhammed Ebu Humus, ruhsatsız oldukları ileri sürülerek inşaat aşamasında olan ve sahiplerine inşaatların durdurulmasına yönelik ihtarname gönderilen ev ve tarım depolarının işgal altındaki Doğu Kudüs kentinin kuzeyinde yer aldığını kaydetti.

Ebu Humus, işgalci siyonistlerin özellikle Coronavirus salgını nedeniyle ilan edilen olağanüstü hali fırsata çevirmek suretiyle bölgede Yahudi yerleşim alanlarını genişlettiğine işaret ederek, bölgedeki Filistinlilerin çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Filistin toprakları üzerindeki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerini her geçen gün genişleten işgalci siyonistler, sadece geçen yıl Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait 521 evi "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktı.

İşgalcilerin söz konusu uygulamasının hiçbir hukuki dayanağı olmadığını ifade eden Filistinliler, bunun "Yıldırma ve şehri Yahudileştirme politikalarının parçası" olduğunu belirtiyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler