Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi eski Başkanı Mesud Barzani, Kürdistan İslam Alimleri Birliği'nin 51'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, alimlerin mücadele ruhunun aşılanması ve halkın uyanışında etkin rolleri olduğuna vurgu yaptı.

Barzani, 51'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, babası merhum Molla Mustafa Barzani tarafından kurulan Kürdistan İslam Alimleri Birliği'nin; halkın uyanışındaki önemine, toplumun dini yaşayışı üzerindeki etkisi ve birlikte yaşama kültürünün geliştirilmesine sunduğu katkılar açısından atılmış önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.

Mesajında, Kürdistan Alimleri Birliği'nin; Kürdistan'da insan sevgisinin temellerinin sağlamlaştırılmasında oynadığı role işaret eden Barzani, birliğin Kürdistan'ın tüm bölgeleri, şehirleri ve köylerinde halkın uyanmasını sağladığını belirtti.

"Kürdistan İslam Alimleri ve hocalarının mücadele ve devrim döneminde halkın uyanması, haklarının tanınması ve zulüm ile baskının reddedilmesinde etkili rolleri oldu." ifadelerini kullanan Barzani, "Din alimlerinin, bölgede ve dünya genelinde büyük bir tehdit olan teröre karşı bilgi ve uzmanlıklarıyla dini mukaddesatın güçlü kalmasında ve radikal düşüncenin halkımızda yer bulmamasını sağlamada önemli bir etken oldukları için onların rollerini değerli buluyorum." dedi.

Mesajının sonunda Barzani, Kürdistan İslam Alimleri Birliği'ne görevlerinde başarılar diledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler