Myanmar ordusu, tarlada çalışan Arakanlı Müslümanlara helikopterlerle saldırdı. Saldırıda 20 kişi hayatını kaybederken, 40 kişi de yaralandı.

Myanmar'da Müslümanlara yönelik vahşet ve katliamlara bir yenisi eklendi. Tarlada çalışan yüzlerce Arakanlı Müslümana helikopterlerle saldıran Myanmar ordusu, 20 kişiyi katletti, 40 kişiyi de yaraladı.

Yerel haber kaynakları, saldırıların Maungdaw ve Buthidaung ilçelerinde gerçekleştiğini ve her yıl farklı köylerden yaz sezonunda hasat yapmaya gelen yüzlerce Müslümanın hedef alındığını belirtti.

Görgü tanıkları, saldırıya uğrayanların ormanlık alana doğru kaçtıklarını ve hayatını kaybedenlerin 9'unun çocuk olduğunu belirtiyor.

Daha önce Budist çetelerin saldırı ve katliamlarına maruz kalan bölgedeki Müslümanlar, şimdi de Myanmar ordusunun bombalı saldırıları altında.

Bölgede bulunan köylerde yaşayan Müslümanların çoğunluğunun kente geçtiği ifade ediliyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler