Siyonist terör çetesi eski Savunma Bakanı Amir Peretz, "Oslo Anlaşması israilin yararınaydı ve halen de öyledir." dedi.

Siyonist terör çetesi eski Savunma Bakanı Amir Peretz, "Oslo Anlaşması'nın israilin yararına olduğunu, böyle olduğu için sağcı hükümetlerin de bu anlaşmadan çekilmeyi veya anlaşmayı iptal etmeyi düşünmediklerini" söyledi.

Peretz, Tel Aviv'de düzenlenen bir sempozyumda Mahmud Abbas'la çabaların birleştirilmesi önerisinde bulunarak; "Ben Filistin Yönetimi çizgisine dönülmesini destekliyorum." dedi.

"Binyamin Netanyahu on yıldan fazla süredir Filistin Yönetimi ile çalışıyor ve Oslo Anlaşması'nı ilga etmeyi düşünmüyor." diyen Peretz, "Oslo Anlaşması, israilin gücünün kaynağıdır. Bu yüzden hiçbir hükümet onu ilga etmeyi düşünmedi." ifadelerini kullandı.

2006'da Lübnan'a saldırı düzenlendiği sırada işgalcilerin Savunma Bakanı olan Amir Peretz; "El Fetih Yönetimi ve Başkanı Ebu Mazin (Mahmud Abbas) ile yardımlaşmanın canlandırılmasına davet ediyorum. O, israile sert ve çirkin sözlerle saldırıyor ama sözlerle saldırılması füzelerle saldırılmasından iyidir." demişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler