Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Anayasa Değişikliği Komisyonu ile yaptığı toplantıda, ABD'nin Moskova Büyükelçiliğine cinsi sapkınları simgeleyen bayrağın asılmasını değerlendirdi.

ABD Büyükelçiliği ile dalga geçen Putin, "Onlar, orada kimin çalıştığını göstermiş oldular." dedi.

Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2036'ya kadar görevde kalabilmesinin yanı sıra evlilik kavramını düzenleyen ve emekli maaşlarının düzenli olarak artırılmasını öngören anayasa değişikliği referandum süreci geçtiğimiz gün sona ermişti.

Ülkede oylanan referandum ile "evlilik kavramı heteroseksüel (kadın ve erkek arasındaki) birliktelik" olarak tanımlandı ve geleneksel aile yapısı Anayasal güvence altına alındı.

Putin, görevde bulunduğu süre boyunca eşcinsel evliliklerin ve cinsi sapkınlıkların önünü açan yasaların asla çıkmayacağını vurgulamıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler