İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "İran ulusu siyonist işgal rejiminin tuzağına düşmeyecek kadar akıllıdır. Fahrizade suikastına uygun bir zamanda yanıt vereceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, İranlı nükleer fizikçi Mohsen Fahrizade'nin katledilmesi nedeniyle yayımladığı mesajında, "Bir kez daha küresel emperyalizm ile gaspçı siyonist rejimin elleri vatan evlatlarımızın kanına bulaştı ve İran halkında derin üzüntü yarattı." dedi.

Ruhani, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kuşkusuz bu terör olayı İran milletinin yeminli düşmanlarının, onların bilimsel kabiliyetleri karşısındaki acizliğinden, bölgede ve dünyanın diğer siyasi arenalarında süregelen yenilgilerinden kaynaklanıyor. Bu olay düşmanların insanlık dışı diğer eylemleri gibi dünyanın zihninde onların kötülük ve nefret dolu imajını canlandırdı. Ancak İran halkının düşmanları şunu bilmelidir ki, Dr. Fahrizade gibilerin şehadetiyle İranlı gençlerin iradelerinde hiçbir aksaklık olmayacak, aksine bu kıymetli şehidin yolunda devam etme kararlılıkları onları daha kararlı hale getirecek.

Ruhani, suikasttan dolayı İran halkına başsağlığı, Fahrizade'nin ailesine de sabır diledi.

 (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler