Son 24 saatte, Coronavirus salgınında, enfekte olan kişi sayısının 9 binin altına düştüğü Rusya'da, günlük ölüm hızında önemli bir düşüş yaşandığı belirtildi.

Rus sağlık yetkilileri, bugün yaptığı açıklamada, son 24 saat içinde 92 ölüm ve 8 bin 946 pozitif vakanın kaydedildiğini ve toplamda ölü sayısının 3 bin 633'e, toplam vaka sayısının ise 353 bin 427'ye yükseldiğini duyurdu.

Rusya Anti-Coronavirus Operasyon Merkezi yaptığı açıklamada, bir önceki gün 5 bin 499 hastanın iyileşmesinden sonra toplam iyileşen kişi sayısının 118 bin 798'e yükseldiğini belirtti.

Verilere göre, Coronavirus ile enfekte olan yeni kişilerin %43,7'sinin hastalığın belirtilerini göstermediği belirtildi.

Salgının merkez üssü Moskova'da, dün kaydedilen 59 vakaya karşılık bugün kaydedilen 41 vaka ile yeni ölümlerin sayısında da önemli bir düşüş yaşandığı kaydedildi.

Son verilere göre Moskova'da toplam ölü sayısı 2 bin 34'e, iyileşen sayısı ise 3 bin 746 kişi artarak 53 bin 586'ya yükseldiği belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler