Siyonist İşgal rejimine bağlı sözde Askeri Mahkeme, Cenin mülteci kampından 17 yaşındaki Samir Abdülkerim adındaki Filistinli çocuğa 5 yıl hapis cezası verdi.

İşgalciler tarafından 2019’un Nisan ayında esir alınan Abdülkerim, 2 ay boyunca işkenceye tabi tutularak sorguya çekilmişti.

İnsan hakları kaynaklarına göre işgal rejimi hapishane idaresi, Filistinli esir Samir Abdülkerim’in müebbet hapis cezasına çarptırılan kendisi gibi esir olan babasının kaldığı koğuşa gitmesini reddetti.

İşgalcilerin zindanlarında, aralarında 41 kadın, 140 çocuk, 340 da idari tutuklu olmak üzere yaklaşık 4500 Filistinli esir bulunmakta. Ayrıca zindanlarda 300'ü kronik rahatsızlıklardan mustarip, 10'u kanser hastası yaklaşık 700 de Filistinli hasta esir var. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler