Siyonist terör çetesi, Gazze sınırından Tel Aviv'e kadar olan 80 kilometrelik mesafede, 48 saat boyunca olağanüstü hal ilan etti.

İşgalci siyonist çetesi, roket saldırıları nedeniyle Gazze sınırından itibaren 80 kilometrelik alanda olağanüstü hal ilan etti. Olağanüstü halin Gazze sınırından başlayarak işgal altındaki toprakların orta kesimlerine kadar bir alanı kapsadığı belirtildi.

Gazze'den yaklaşık 190 roket atıldığı, Siderot kentinde bir eve isabet eden roketin maddi hasara yol açtığı ancak ölü ve yaralı olmadığı aktarıldı.

Siyonist terör çetesi dün, Gazze'nin doğusunda İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyelerinin önde gelen komutanlarından Beha Ebu'l Ata'nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırıda Ebu'l Ata ile eşi Esma Ebu’l Ata şehid olmuş, çocukları ise yaralanmıştı.

Ebu'l Ata'nın şehadetinin ardından, siyonitlerin işgal ettiği toprakların birçok noktasına roket atılmıştı.

Terör çetesinin, Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 10 Filistinli şehid olurken, yaklaşık 50 kişi yaralandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler