Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nden (FHKC) yapılan açıklamada, Amerika'nın dünyada şer ve suç cephesinin başını çektiği, siyonist işgalci rejimin de Filistin halkına karşı düşmanca tutumunda tam ortağı olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Filistin halkının, ABD'nin Yüzyılın Anlaşması olarak adlandırılan plan için öne çıkmasını beklemesine gerek yoktur. Bu Amerikan düşmanından gelecek her şey perişanlık, yıkım, halkımıza karşı düşmanca duruşlar ve bizim ulusal davamızı tasfiye amacıyla kesintisiz bir şekilde çalışmadır." denildi.

Açıklamada, Amerikan yönetimlerinin birbirlerinin ardından siyonist rejimin çıkarları doğrultusunda kararlar almak ve onun suçlarının üstünü örtmek için yarış yaptıkları, özellikle mülteciler ve Kudüs konusundaki en tehlikeli dönemin de Trump'ın dönemi olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Yüzyılın Anlaşması'nın da Filistin halkına ve davasına karşı kurulan komploların yeni bir halkası olduğu, dolayısıyla doğal olarak Filistin davasını ABD yöntemiyle tasfiye için kullanılacağı, bu yüzden de siyonist düşmanın Filistin topraklarındaki suçlarını güçlendireceği dile getirildi.

Siyonist düşmanın işlediği suçların başında gelenlerin de yahudileştirme politikası, yerleşim, kutsal mekanlara yönelik devam eden saldırılar, Ürdün Vadisi bölgesinin İsrail'e ilhak edilmesi tehditleri, Gazze'nin ablukası ve Kudüs'ün yahudileştirilmesi olduğuna dikkat çekildi.

FHKC açıklamasında, Trump'ın Yüzyılın Anlaşması planını açıklamasına karşı Filistin'de safların birleştirilmesi ve ortak tavır sergilenmesi gerektiği hatırlatılarak, Yüzyılın Anlaşması komplosu karşısındaki tek seçeneğin de birlik ve direniş olduğu dile getirildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler