ABD Başkanı Donald Trump’ın 24 Ekim’de 11 ülkeden gelen mülteci kabullerine yönelik aldığı durdurma kararı, Seattle Bölge Mahkemesi tarafından kısmen askıya alındı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın mülteci programını askıya almasına yargıdan engel geldi.

Seattle Bölge Mahkemesi 24 Ekim’de 11 ülkeden gelen mülteci kabullerine yönelik alınan durdurma kararını kısmen askıya aldı.

Aralarında Mısır, İran, Irak, Libya, Mali, Somali, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Yemen ve Kuzey Kore’nin bulunduğu 11 ülkeden gelen mültecilerin güvenlik incelemeleri devam ederken başvuru ve kabullerinin işleme konulması gerektiğine hükmedildi.

Seattle Bölge Mahkemesi daha önce de Trump yönetiminin seyahat ve vize engeli uygulayan kararnamelerini iki kez reddetmişti.

Trump, Twitter hesabı üzerinden Seattle Bölge Mahkemesi Federal Yargıcı James Robart’ın kararını Yüksek Mahkemeye taşıyacağını ifade ederken yargıcı “sözde yargıç”, verdiği kararı ise “gülünç” olarak nitelemişti. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler